اخبار > دیدار اساتید رشته ادبیات فارسی دانشگاه‌های کشور هند با معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران  چاپ        ارسال به دوست

در حاشیه بازدید از کتاب‌خانه مرکزی دانشگاه انجام شد:

دیدار اساتید رشته ادبیات فارسی دانشگاه‌های کشور هند با معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران

 

 

 

 

 

در حاشیه بازدید از کتاب‌خانه مرکزی دانشگاه انجام شد:

دیدار اساتید رشته ادبیات فارسی دانشگاه‌های کشور هند با معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، اساتید میهمان رشته ادبیات فارسی دانشگاه‌های هند ضمن بازدید از کتاب‌خانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه، در یک نشست صمیمانه با دکتر جمال قاسمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران دیدار و در خصوص مسایل و موضوعات مختلف علمی و پژوهشی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دوران نظام تک‌قطبی جهانی به پایان رسیده است

       بر اساس این گزارش، دکتر قاسمی در این دیدار ضمن اشاره به ضرورت چند جانبه‌گرایی در حوزه فرهنگ و ادبیات گفت: ریشه‌ها و جوانب مشترک تاریخی دو کشور و نیز لطماتی که در سابقه تاریخی آن‌ها از نفوذ غربی‌ها و پدیده استثمار وجود دارد باید به عاملی جهت تسریع و تحکیم روابط امروز تبدیل گردد.

       معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با اشاره به رشد سریع اقتصاد هند به‌عنوان یک قدرت نوظهور و با جمعیت بالا، این امر را یک مزیت استراتژیک جهانی دانست و افزود: برخلاف توهم غربگرایان، دوران نظام تک‌قطبی در عرصه مناسبات بین‌المللی به پایان رسیده است.

       در ادامه این نشست، اساتید مدعو دانشگاه‌های هند نیز ضمن ابراز علاقه و بیان نظر درباره ریشه‌های تاریخی ادبیات فارسی در هند، از تمایل به تعامل بیشتر ایران با دانشگاه‌های هند به‌ویژه قشر دانشگاهی مسلمان آن کشور سخن گفتند.

 

تصاویر بیشتر

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهی


١٠:١٣ - دوشنبه ٦ تير ١٤٠١    /    شماره : ٣٣٥٤٥    /    تعداد نمایش : ٢١٨٦