اخبار > قرارگیری دانشگاه مازندران در کنار دانشگاه‌های پیشرو جهان در نظام رتبه‌بندی RUR 2022  چاپ        ارسال به دوست

برای نخستین بار در تاریخ دانشگاه:

قرارگیری دانشگاه مازندران در کنار دانشگاه‌های پیشرو جهان در نظام رتبه‌بندی RUR 2022

 

 

 

 

برای نخستین بار در تاریخ دانشگاه:

دانشگاه مازندران در کنار دانشگاه‌های پیشرو جهان در نظام رتبه‌بندی RUR 2022

(Round University Ranking)

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، دکتر جمال قاسمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه از حضور دانشگاه مازندران برای نخستین بار در کنار دانشگاه‌های برتر جهان در نظام رتبه بندی 2022 RUR خبر داد.

       بر اساس این گزارش، دکتر قاسمی با اعلام این خبر افزود: دانشگاه مازندران که در اولین سال حضور در این نظام رتبه‌بندی شرکت کرد، توانست در زمره 15 دانشگاه برتر کشور قرار گیرد.

       معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با اشاره به این‌که نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان( RUR هر سال بیش از 1000 دانشگاه پیشرو جهان را در چهار محور اصلی فعالیت دانشگاه‌ها شامل آموزش، تحقیقات، تنوع بین‌المللی و ثبات مالی مورد ارزیابی قرار می‌دهد و دانشگاه‌ها را بر اساس 20 شاخص گروه‌بندی می‌کند، افزود: نظام رتبه‌بندی جهانی RUR که از سال 2010 رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان را ارایه می‌کند در سال 2022، عملکرد بیش از 1100 دانشگاه پیشرو جهان را مورد بررسی قرار داد و بر اساس گزارش اعلام‌شده، دانشگاه مازندران توانست در کنار 15 دانشگاه برتر کشور، به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های پیشرو جهان قرار گیرد.

       یادآور می‌شود: نظام رتبه‌بندی جهانی RUR، در فصل بهار هر سال اطلاعات خام دانشگاه‌ها را از موسسه معتبر کلاریویت آنالیتیکس(Clarivate Analytics) و در پروژه GIPP جمع‌آوری کرده و پس از آنالیز اطلاعات، دانشگاه‌های برتر جهان را رتبه‌بندی می‌کند.

       برای آگاهی بیشتر از رتبه‌های دانشگاه‌های پیشرو جهان و نحوه رتبه‌بندی به صفحه رسمی RUR مراجعه شود:

 https://roundranking.com/ranking/world-university-rankings.html#world-2022

 

 

 


١٥:٣٥ - شنبه ٢٨ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٣٣٠٨٠    /    تعداد نمایش : ٢٥٢٩